2. Förfarande
Förfarande
Titel: Koagulationsinstrument
Beskrivning: Denna upphandling avser inköp av fyra (4) koagulationsinstrument inklusive maskinbundna reagenser, förbrukningsmaterial och service enligt beskrivning i upphandlingsdokumentet. Tre ska installeras på klinisk kemi och farmakologi i Uppsala, varav två ska koppas till befintlig Roche-automation, och ett ska vara fristående. Ett fristående instrument ska installeras på Enköpings lasarett.
Intern identifierare: UPPH2026-00235
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1. Administrativa föreskrifter
Intern identifierare: 1926162-0
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2. Kravspecifikation
Intern identifierare: 1926163-1