Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Golvarbeten Falun
Referensnummer: GNU 2018/64
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44112200 Golvbeläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter FBR inbjuder till anbudsgivning till upphandling avseende ramavtal avseende golvarbeten för Falu kommun, Förvaltningsbolaget Högskolefastigheten och Lugnet Kommanditbolag AB.
Avtal kommer att tecknas med tre (3) entreprenörer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44112200 Golvbeläggningar, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen