420838-2018 - ResultatSverige-Ludvika: Ljudisoleringsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal akustik och undertaksarbeten
Referensnummer: GNU 2018/65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45323000 Ljudisoleringsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter FBR inbjuder till anbudsgivning till upphandling avseende ramavtal för akustik och undertaksarbeten för Falu kommun, Förvaltningsbolaget Högskolefastigheten Lugnet Kommanditbolag och Lugnet i Falun AB.
Avtal kommer att tecknas med tre (3) entreprenörer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45323000 Ljudisoleringsarbeten, 45421146 Montering av undertak
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen