420839-2018 - ResultatSverige-Ludvika: Plåtslageri och uppförande av stuprännor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Plåtarbeten
Referensnummer: GNU 2018/66
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45261300 Plåtslageri och uppförande av stuprännor
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal Plåtarbeten för Falu kommun, Förvaltningsbolaget Västra Falun Fastighets AB, Förvaltningsbolaget Högskolefastigheten Lugnet Kommanditbolag, Lugnet i Falun AB, Gagnef kommun och Hedemora kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Delområde 1 - Falu kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45261300 Plåtslageri och uppförande av stuprännor, 50112111 Plåtskadereparationer, 45261213 Läggning av takplåt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Delområde 2 - Hedemora kommun
Del nr: 2
Delområde 3 - Gagnef kommun
Del nr: 3