420846-2019 - KonkurrensutsättningSverige-JÖNKÖPING: Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vattenledning M2-Lockebo
Referensnummer: 19/168
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun handlar upp materiel för byte av vattenledning mellan M2-Lockebo.
Omfattning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudslämnare (Leverantör) att lämna anbud avseende köp avnya rör och tillbehör för vatten för ombyggnad mellan M2 och Lockebo.
Upphandlingen avser segjärnsrör.
Uppläggningsplats finns för leveranser och delleveranser accepteras fram till 2019-12-31.Uppläggningsplats är Vasavägen 6, Rosenlund, Jönköping.
Beställning kommer att göras 2019-11-01.
Anbud lämnas i Prisfil.
Prisfil ifylles med er benämning och ert á-pris som sedan adderas till en anbudssumma.Alla benämningar i filen som pekar på fabrikat gäller upplysande och likvärdigt är i sin ordning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44162100 Rörledningsmaterial, 44163000 Rörledningar och armatur, 44164300 Rörmaterial, 44167000 Diverse rörledningsarmatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen