420860-2018 - ResultatSverige-Ludvika: Installation av ventilation och luftkonditionering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Ventilationsarbeten Falun
Referensnummer: GNU 2018/63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter FBR inbjuder till anbudsgivning till upphandling avseende ramavtal Ventilationsarbeten för Falu kommun, Förvaltningsbolaget Högskolefastigheten Lugnet Kommanditbolag, Västra Falun Fastighets AB och Lugnet i Falun AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen