420990-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Undervisning och utbildning – Inlästa läromedel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInlästa läromedel
BeskrivningUpphandlingen gäller inlästa läromedel och studiestöd för barn och elever i förskola, grundskola och gymnasieskola inom Skövde kommun.
Intern identifierareBUN2026.0577
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 22111000 Skolböcker, 39162100 Undervisningsutrustning, 48190000 Programvara för undervisning, 80500000 Utbildningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000