Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Team- och grupputveckling 2022
Referensnummer: KS 2022/323
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79633000 Personalutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser team- och grupputvecklingsinsatser, d.v.s. gruppaktiviteter som ska bidra till att skapa effektiva team för att uppnå trivsel, hälsa och goda arbetsprestationer. Upphandlingen omfattar också instrument/verktyg för att identifiera styrkor och utvecklingsområden hos grupper.
Målgrupp: chefer tillsammans med deras medarbetargrupper, projekt- och andra arbetsgrupper i Stockholms stad. Inte ledningsgrupper.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 18 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79632000 Utbildning av personal, 79633000 Personalutveckling, 80511000 Personalutbildning, 80521000 Utbildningsprogram, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen