421106-2023 - ResultatSverige-Klippan: Programvaruutvecklingstjänster för fastighetsförvaltning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetssystem
Referensnummer: 22/71
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212421 Programvaruutvecklingstjänster för fastighetsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett nytt fastighetssystem för tre samverkande bostadsbolag inom allmännyttan.
Systemet ska vara etablerat i fastighetsbranschen och innehålla funktioner som normalt efterfrågas av allmännyttiga bostadsbolag.
Upphandlingen genomförs i två steg där alla kan ansöka om att få delta, men endast anbudssökande som av den upphandlande myndigheten inbjuds att delta får lämna anbud.
Avtal kommer att tecknas separat mellan de tre bostadsbolagen och den anbudsgivare som tilldelas avtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning, 48810000 Informationssystem, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen