421117-2017 - ResultatSverige-Nyköping: Magnetkortsläsare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänst för hantering av betalningar via bank- och kreditkort för den allmänna kollektivtrafiken i Sörmlands län.
Referensnummer: DU-UPP17-0141
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30216200 Magnetkortsläsare
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ett ramavtal för teknisk utrustning och supporttjänster för utbyte av befintliga betalkortterminaler i fordon som utför allmän kollektivtrafik i Sörmlands län. SKTM har idag ett avtal med Babs för inlösen av korttransaktioner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30233110 Magnetkortsenheter, 30233300 Smartkortläsare, 51000000 Installation (utom programvara), 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen