2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service, support och underhåll med viss nyinstallation av inomhustäckning Rakel
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal avseende drift, service och support av Kriminalvårdens förstärkningsutrustning för Rakeltäckning. Då Kriminalvården för närvarande kraftigt expanderar sin verksamhet kan nyinstallationer göras och dessa nyinstallationer ska ingå i ramavtalet. Upphandlingen genomförs som säkerhetsskyddad upphandling.
Intern identifierare: 2025-11442
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50333000 Underhåll av radiokommunikationsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 32412100 Telekommunikationsnät, 32500000 Telekommunikationsmateriel, 32522000 Telekommunikationsutrustning, 32523000 Telekommunikationsanläggningar, 32524000 Telekommunikationssystem, 50330000 Underhåll av telekommunikationsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000