Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PR/Content byrå
Referensnummer: SDA 2017-01291
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39143122 Byråar
II.1.4.
Kort beskrivning
Vi söker en bred PR/Content byrå som kan agera som huvudbyrå och täcka flera områden inom kommunikation. Byrån skall ha ett brett kommunikationserbjudande, och en bra strategisk kompetens inom kommunikation. Vi söker en byrå med stor kreativ höjd och bred digital erfarenhet som ligger i framkant inom Sociala medier.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39143122 Byråar, 79340000 Reklam och marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen