Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vätskehanteringsrobotar för dna-analys
Referensnummer: 935-A286.961/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten bjuder härmed in leverantörer att ansöka om att få lämna anbud. Upphandlingen avser avtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov vid Nationellt forensiskt centrum (NFC) och omfattar vätskehanteringsrobotar för PCR-setup och för CE-setup.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 05/02/2024Slut: 04/02/2025
Detta kontrakt kan förlängas: nej