Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flygfotografering över Borås Stad
Referensnummer: 2022-00051IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79961200 Flygfotografering
II.1.4.
Kort beskrivning
Samhällsbyggnadsförvaltningen i Borås Stad inbjuder intresserade Anbudsgivare att inkomma med anbud på Flygfotografering i färg (ortofoto) för storskalig kartproduktion. Uppdraget omfattar flygfotografering av ca en fjärdedel av Borås Stad per år. Den totala ytan inom kommunen är cirka 967,52 km2.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen