421419-2025 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – Allmän diagnostisk utrustning del 2
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAllmän diagnostisk utrustning del 2
BeskrivningVästra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna anbud avseende regionens behov av Allmändiagnostisk utrustning (Medicin Tekniskt-utrustning) i form av automatiska blodtrycksmätare, tå, finger och ankeltrycksmätare, doppler (vaskulära och obstetriska), stetoskop både digitala ochanaloga, och personvågar med eventuellt tillhörande IT-system, tillbehör/förbrukning och reservdelar samt förbrukningsartiklar, tillbehör och reservdelar till befintliga utrustningar av ovan nämnda karaktär i VGR
Föregående meddelande718027-2024
Intern identifierareRS 2023-00955
Typ av förfarandeÖppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33124100 Diagnostisk utrustning, 33124130 Diagnostiska artiklar, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33195000 Patientövervakningssystem, 38311000 Elektroniska vågar och tillbehör, 42923200 Vågar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000