421424-2016 - ResultatSverige-Landvetter: Flygplatsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flygmätningstjänster.
Referensnummer: SDA 2016-001183
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34960000 Flygplatsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Flygmätningstjänster rörande Swedavias ATM/CNS navigations- och övervakningsinstallationer.
Utförs med mätflygplan enlig regelverk TS.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen