421479-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Byggkonsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Plåtkonsult
Referensnummer: 2022-594
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71315200 Byggkonsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling plåtkonsult.
Stockholmshem har ett behov av plåtkonsult med uppdrag inom alla typer av takbeklädnader för planerade framtida investeringsprojekt i form av ny- och ombyggnation för totalentreprenader respektive utförandeentreprenader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen