Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvättstugeutrustning - Service och installation
Referensnummer: 20-183
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal gällande service och installation av tvättstugeutrustning och är uppdelad enligt anbudsområdena angivna i 1.5.2.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50530000 Reparation och underhåll av maskiner, 51500000 Installation av maskiner och utrustning, 51543400 Installation av tvätt-, kemtvätts- och torkmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen