421576-2026 - Resultat
Sverige – Låg- och medelspänningskabel – Ramavtal lågspänningskabel 1 kV, mellanspänningskabel 12- 24 kV och högspänningskabel 52 kV
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal lågspänningskabel 1 kV, mellanspänningskabel 12- 24 kV och högspänningskabel 52 kV
BeskrivningJönköping Energi Nät AB upphandlar ramavtal för lågspänningskabel 1 kV, mellanspänningskabel 12- 24 kV och högspänningskabel 52 kV.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31321200 Låg- och medelspänningskabel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116147:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31320000 Kraftledningskablar, 31321210 Lågspänningskabel, 31321300 Högspänningskabel, 31321220 Medelspänningskabel