421601-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Mikroskop – Upphandling av mikroskop med tillhörande serviceavtal
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av mikroskop med tillhörande serviceavtal
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt. Ramavtalet omfattar leverans av mikroskop med tillhörande serviceavtal under mikroskopets tekniska livslängd. Upphandlingen är uppdelad i två (2) avtalsområden. 1. Jämförelsemikroskop 2. Övriga mikroskop (Stereo- ljus samt operationsmikroskop)
Intern identifierareA490.009/2023
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38510000 Mikroskop
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelJämförelsemikroskop
BeskrivningJämförelsemikroskop
Intern identifierareJämförelsemikroskop
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelÖvriga mikroskop
BeskrivningÖvriga mikroskop, så som exempelvis stereo- ljus samt operationsmikroskop)
Intern identifierareÖvriga mikroskop