421611-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Johanneshov: Garageportar
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Garageportar inkl. montage.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen omfattar leverans av garageportar inklusive montage.
De olika typer av garageportar som efterfrågas är vipport, takskjutport, slagport och industriport.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
44221240 Garageportar, 45421100 Montering av dörrar, fönster och tillhörande element, 45421131 Montering av dörrar
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner