2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utställningsarbete
Beskrivning: Uppdraget omfattar ramavtal med successiva avrop efter behov av utställningstekniker och målare som ett komplement till den fast anställda personalen. Planerad uppdragsstart är augusti 2026, förutsatt att tidsplanen enligt annonsering följs.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45442100 Målning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116011:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45421000 Snickeriarbeten, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44220000 Inredningssnickerier, 45420000 Snickerimonteringar, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45432000 Golvläggning och -beläggning samt tapetsering, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 2 år + 1 år