421688-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstransport – Transportupphandling//containerhyra för ÅVC och bottentömmande behållare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransportupphandling//containerhyra för ÅVC och bottentömmande behållare
BeskrivningTrelleborgs kommun inbjuder leverantörer att lämna anbud avseende avfallstransporter inklusive hyra, utställning och tömning av containrar.
Intern identifierareKS 2026/205
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Optioner
Beskrivning av alternativenAvtalet löper 2 år med option att förlänga 1+1 år.