421700-2016 - ResultatSverige-Halmstad: Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Smörgåsar och konditorivaror i butik.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Halmstad.
Nuts-kod SE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen omfattar inköp i butik av bredda smörgåsar, landgångar, tårtor, kakor m.m.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15811510 Smörgåsar, 15811511 Färdiga smörgåsar, 15812000 Bakverk och kakor, 15812100 Bakverk
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.