421744-2018 - ÄndringSverige-Hisings Backa: Byggnation av lägenheter
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation av flerbostadshus, Merkuriusgatan
Referensnummer: 2018-0277
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211341 Byggnation av lägenheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren inbjuder att lämna anbud på ca 60 lägenheter som skall uppföras på fastigheten Bergsjön 61:3, Göteborg. Lägenheterna ska vara fördelade på sex till åtta byggnader.