Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datorer och bildskärmar
Referensnummer: UH-2019-260
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Skellefteå kommun upphandlar datorer och bildskärmar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 30 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30200000 Datorer och datamateriel, 30213000 Persondatorer, 30231300 Bildskärmar, 30231310 Platta bildskärmar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen