421830-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utbildningstjänster – Lärplattform
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLärplattform
BeskrivningUpphandlingen omfattar ett (1) tjänstekontrakt till en i tiden tidsbegränsad och en icke exklusiv nyttjanderätt till en molntjänst avseende en lärplattform.
Intern identifierareSSM2025-618
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48190000 Programvara för undervisning, 48931000 Programvara för utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLärplattform