See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling entreprenörer Återvätning/dikespluggning Norra Gävleborg
Beskrivning: Skogsstyrelsen bjuder in att lämna anbud i upphandling av ramavtal avseende entreprenader för återvätning/dikespluggning Norra Gävleborg. I upphandlingen ställs krav på PEFC-certifiering.
Intern identifierare: 2024/1997
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45112000 Grävning och schaktning, 45112100 Dikesgrävning, 45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Krav återvätning
Beskrivning: Entreprenader återvätning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Norra Gävleborg Grundtjänster Klass 1 Anbudsområde
Ytterligare om kontraktets art: Byggentreprenader
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Norra Gävleborg Grundtjänster Klass 2 Anbudsområde
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Norra Gävleborg Grundtjänster manuellt arbete Anbudsområde