Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobila gasflak för transport av fordonsgas
Referensnummer: 2018/0244-VKF-061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Föreliggande anbudsinfordran avser leverans av ett mobilt stålgasflak alternativt ett kompositgasflak samt option på avrop av ytterligare ett gasflak med samma utformning och funktion.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34221000 Fraktcontainrar för särskilda ändamål, 65200000 Gasdistribution och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen