2. Förfarande
Förfarande
Titel: Datortomografer enligt tillämpliga kliniska användningsområden
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för Datortomografer till Region Västmanland med möjlighet för Region Sörmland att ingå kontrakt via option.
Intern identifierare: IN-IN24-0309
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33111000 Röntgenapparatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000