421919-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Chefsutbildning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledningsgruppsutveckling 2022
Referensnummer: KS 2022/324
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80532000 Chefsutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ledningsgruppsutveckling , d.v.s. gruppinsatser riktade till ledningsgrupper. Insatserna ska bland annat bidra till att ledningsgruppen:
• får en samsyn kring frågor som avser ledningsgruppens uppdrag, mål, roller, strategier etc.
• tar ansvar för hela verksamheten
• fokuserar på långsiktigt strategiska ledningsfrågor
Upphandlingen omfattar också instrument/verktyg för att identifiera styrkor och utvecklingsområden hos grupper.
Målgrupp: ledningsgrupper på samtliga nivåer i Stockholms stad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79632000 Utbildning av personal, 79633000 Personalutveckling, 80510000 Specialutbildning, 80511000 Personalutbildning, 80521000 Utbildningsprogram, 80522000 Utbildningsseminarier, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen