421941-2020 - PlaneringSverige-Stockholm: Tryckta böcker
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss Litteratur (tryckta böcker)
Referensnummer: dnr 23.3-2454-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22110000 Tryckta böcker
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkomna att inkomma med synpunkter och upplysningar inför kommande upphandling av ett statligt ramavtal för Litteratur (tryckta böcker).
Syftet med den här externa remissen är att skapa ett tydligt, transparent och proportionerligt upphandlingsdokument genom att tillvarata branschens erfarenheter och kunskaper samt de avropsberättigades behov.
Underlaget extern remiss är inte komplett och kan komma att ändras.
Det är möjligt att lämna synpunkter och kommentarer på såväl svenska som engelska.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Extern remiss (RFI) rörande litteratur (tryckta böcker). RFI:n omfattar inte digital litteratur.
Del nr: Anbudsområden kommer att framgå av kommande upphandlingsunderlag.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se under avsnitt Kort beskrivning.