42195-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insiktsutbildning till Stockholms stad
Referensnummer: 3.3.2-586/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Insiktsutbildning till Stockholms stad. Avser gemensam upphandling till stadens deltagande förvaltningar och bolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79632000 Utbildning av personal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen