Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem för skola
Referensnummer: KS/2019:196 050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser verksamhetssystem för skola i Osby kommun. Kommunen avser teckna avtal för en tid om fem (5) år med möjlighet till förlängning i nio (9) år, fördelat över tre (3) stycken treårsperioder.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48517000 IT-programvara, 48810000 Informationssystem, 48931000 Programvara för utbildning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen