2. Förfarande
Förfarande
Titel: Security enhancement for Import Container Handling
Beskrivning: Port of Helsingborg seeks to enhance security and quality in the handling of import containers. Currently, retrieving an import container requires only the container number. Since this information is relatively easy to obtain or share, there is an increased risk of:
Intern identifierare: 26/42
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48217000 Programvara för transaktionsbehandling, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000