42207-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal: Statliga redovisningstjänster
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att täcka Sidas behov av kvalificerade konsulter med kompetens inom det statlig redovisnings, fiansierings- och styrningsområdet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79210000 Redovisning och revision, 79211000 Redovisning, 79211100 Bokföring, 79211200 Sammanställning av bokslut
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen