Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2022-1167 Banktjänst för Södertälje kommunkoncern (Södertälje kommun och Telgekoncernen)
Referensnummer: 22/122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66110000 Banktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar banktjänster avseende koncernkontosystem och andra finansiella tjänster för Södertälje kommun samt Telgekoncernen med dess bolag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66100000 Bank- och investeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen