Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förskolebussar till mobil förskola
Referensnummer: KS2018/439
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34121000 Bussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Enköping- och Heby kommun inbjuder till anbudslämning avseende hyra av totalt åtta stycken förskole-bussar till mobil förskola.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 30 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34121000 Bussar, 34211100 Busskarosser, 80110000 Förskoleundervisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen