Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetssystem
Referensnummer: EL 17.121
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ett systemstöd för att kunna styra och följa upp de kommunägda fastigheterna. Kommunen önskar införa ett systemstöd för kommunens fastighetsdata.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48421000 Programvara för fastighetsförvaltning, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen