422213-2018 - ResultatSverige-Vänersborg: Övervakningssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Övervakningsutrustning - CCTV
Referensnummer: RS 2017-04688
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35125000 Övervakningssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser övervakningsutrustning - CCTV.
De produkter och tjänster som ska upphandlas är:
— Övervakningskameror med tillbehör
— Installation
— Projektering
— Driftsättning
— Service
— Utbildning
— Milestonesupport
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32323500 TV-övervakningssystem, 35125300 Övervakningskameror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen