Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HSMA - projektförsäkring
Referensnummer: 19/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66518000 Försäkringsmäkleri och försäkringsbyråtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling omfattar en beställarstyrd Projektförsäkring för HSMA projektet som kommer upphandla en sorteringsanläggning för matavfall.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66500000 Försäkrings- och pensionstjänster, 66519000 Försäkring av tekniska anläggningar, kompletterande försäkringar, skadereglering, skadeavveckling, aktuarietjänster (försäkringsmatematiska) och bärgningsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen