422232-2018 - ResultatSverige-Trelleborg: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel
Referensnummer: SEN 2018/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av livsmedel
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15110000 Kött, 15130000 Köttvaror, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15312000 Potatisprodukter, 15331100 Färska eller frysta grönsaker, 15500000 Mejeriprodukter, 15510000 Mjölk och grädde, 15511000 Mjölk, 15512000 Grädde, 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15811100 Bröd, 15812000 Bakverk och kakor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen