Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI- Utbyggnad/komplettering av befintlig automationslösning
Referensnummer: IN-IN21-0316
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48921000 Automationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI- Utbyggnad/komplettering av nuvarande automationsbanan vid jourlaboratoriet i Västerås.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45214610 Byggnation av laboratoriebyggnad, 51430000 Installation av laboratorieutrustning, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen