422252-2023 - PlaneringSverige-Bromma: Motorfordon för särskilda syften
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teleskoplastare
Referensnummer: UH-2023-33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av en teleskoplastare
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144000 Motorfordon för särskilda syften, 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 43261100 Lastmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
1 st