Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trä-och byggvaror
Referensnummer: UH-2021-33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03410000 Trä
II.1.4.
Kort beskrivning
Sigtuna kommun avser upphandla trävaror och diverse bygg material.
Kommunen avser teckna avtal med handel/ brädgård som räknas inneha virke, plankor, skivor, isolering, takpannor, takplåt, plasttak, cement mm. Utbudet ska vara stort.
Välkomna att lämna anbud
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03410000 Trä, 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter, 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44230000 Byggnadssnickerier, 44420000 Varor som används för byggnadsändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen