Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elupphandling Skinnskattebergs kommun
Referensnummer: 18/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09310000 Elektricitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Elupphandling för upprättande av ett ramavtal avseende Skinnskattebergs kommun. Årsförbrukningen är ca 4,5 GWh och ramavtalets period är 1.1.2019 - 31.12.2020 med möjlighet till två optionsår. Sista anbudsdag är 15.6.2017 och vara bindande i 6 månader.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen