Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biljettautomater Parkering Malmö
Referensnummer: P-MALMÖ 2017-0370
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38730000 Parkeringsmätare
II.1.4.
Kort beskrivning
Parkering Malmö, genom upphandlingsenheten Malmö stad, inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud, avseende leverans och installation av solcellsdrivna parkeringsautomater med tillhörande administrationssystem i enlighet med villkor i detta förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30144200 Biljettmaskiner, 38700000 Klockregister och liknande; parkeringsmätare, 51214000 Installation av parkeringsmätare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen