422285-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – TI 2025-1062 IT-system för Budget och prognos
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTI 2025-1062 IT-system för Budget och prognos
BeskrivningSödertälje kommun inbjuder anbudsgivare att inkomma med anbud på upphandling gällande IT-system för budget och prognos. Kommunen behöver stöd i att effektivisera sina arbetsprocesser inom ekonomiområdet och söker en leverantör som kan erbjuda ett användarvänligt, funktionellt och kostnadseffektivt system. En leverantör kommer att antas för hela upphandlingen.
Intern identifierareTI 2025-1062
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 79412000 Finansiella konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000