2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färdtjänsthandläggarsystem
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att anskaffa ett befintlig färdtjänsthandläggningssystem som kan täcka Regionens behov av myndighetsutövning rörande handläggning av färdtjänstärenden. I upphandlingen ingår även drift och support för systemet. Leverantör av Färtjänsthandläggarsystemet förväntas ta ett ansvar för implementeringen av tjänsten, samt möta vid var tid gällande tillgänglighetskrav, gällande lagar och regler.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48100000 Programvara för särskild industri
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116651:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48150000 Programvara för industristyrning, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängningsoption 24 månader.