422373-2020 - ResultatSverige-Kristianstad: Utrustning och artiklar för diagnostik och radiodiagnostik
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reagenskit gastropatogener
Referensnummer: 2019-O002115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33124000 Utrustning och artiklar för diagnostik och radiodiagnostik
II.1.4.
Kort beskrivning
Reagenskit för diagnostik av bakterier som orsakar gastroenterit
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33124100 Diagnostisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen